|
|
|
The Mexico Ledger - Mexico, MO
  • Mexico Marlins finish strong at Jefferson City dual

  • Thirty-three members participate in meet
    • email print
  • Thirty-three members of the Mexico YMCA Marlins Swim Team participated in the Jefferson City dual meet on Nov. 23.
    Brixton Goerne (6), received a first place ribbon in the (9-10) 200 medley relay.
    Jyllian Whitworth (7), received a second place ribbon in the 100 medley relay and a sixth place ribbon in the 25 backstroke.
    Riley Dycus (7), received a first place ribbon in the 100 medley relay, a fifth place ribbon in the 25 breaststroke, a sixth place ribbon in the 25 butterfly, and an eighth place ribbon in the 25 freestyle.
    Landon Love (8), received first place ribbons in the 100 medley relay, the 25 freestyle, the 25 buttefly, the 25 backstroke, and the 25 breaststroke.
    Kennedi Rowe (8), received a first place ribbon in the 25 backstroke, second place ribbons in the 100 medley relay, the 25 freestyle, and the 25 breaststroke, and a fifth place ribbon in the 25 butterfly.
    Andie Prince (8), received a first place ribbon in the 25 butterfly, second place ribbons in the 100 medley relay and the 25 backstroke, and fourth place ribbons in the 25 freestyle and the 25 breaststroke.
    Victoria Fugaro (8), received a second place ribbon in the 100 medley relay, sixth place ribbons in the 25 butterfly and the 25 breaststroke, and a seventh place ribbon in the 25 freestyle.
    Ethan Mertens (8), received a first place ribbon in the 100 medley relay, fourth place ribbons in the 25 butterfly and the 25 breaststroke, a fifth place ribbon in the 25 backstroke and a sixth place ribbon in the 25 freestyle.
    Riley Reynolds (8), received a first place ribbon in the 100 medley relay.
    Jake Rowe (9), received a first place ribbon in the 200 medley relay and the 50 butterfly, a fifth place ribbon in the 50 freestyle, and a sixth place ribbon in the 50 breaststroke.
    Riley Thurman (9), received a first place ribbon in the 100 freestyle, second place ribbon in the 100 individual medley, fourth place ribbons in the 200 medley relay, the 50 freestyle and the 50 breaststroke.
    Sam Sherrow (9), received a first place ribbon in the 200 medley relay and an eighth place ribbon in the 50 backstroke.
    Madeline Williams (9), received a fourth place ribbon in the 200 medley relay.
    Drew Hibbs (10), received first place ribbons in the 50 breaststroke and the 100 individual medley, and second place ribbons in the (11-12) 200 medley relay, the 50 freestyle, and the 500 freestyle.
    Rachel Mertens (10), received a third place ribbon in the 100 freestyle, fourth place ribbon in the 200 medley relay, and a fifth place ribbon in the 50 breaststroke.
    Eva Hendren (10), received a fourth place ribbon in the 200 medley relay, and a seventh place ribbon in the 100 freestyle.
    Antonio Fugaro (10), received a first place ribbon in the 200 medley relay, a fourth place ribbon in the 100 freestyle, a sixth place ribbon in the 100 individual medley, and a seventh place ribbon in the 50 breaststroke.
    Matthew Huemann (11), received a first place ribbon in the 200 freestyle, second place ribbons in the 200 medley relay, the 50 butterfly, the 50 backstroke, and the 200 individual medley.
    Page 2 of 2 - Mycah Reed (11), received second place ribbons in the 200 medley relay, the 50 freestyle, and the 50 breaststroke, and received third place ribbons in the 50 butterfly, and the 50 backstroke.
    Reese Toalson (11), received a second place ribbon in the 200 medley relay, third place ribbons in the 50 freestyle and the 50 breaststroke, a fourth place ribbon in the 50 backstroke, a fourth place ribbon in the 50 backstroke, and a sixth place ribbon in the 500 freestyle.
    Cecilia Fugaro (11), received a second place ribbon in the 200 medley relay, and sixth place ribbons in the 200 freestyle and the 200 individual medley.
    Piper Koontz (11), received a second place ribbon in the 200 medley relay, and a seventh place ribbon in the 200 freestyle.
    Bruce Sherrow (11), received second place ribbons in the 200 medley relay and the 100 freestyle, and fourth place ribbons in the 200 freestyle and the 50 breaststroke.
    Aaliyah Jaramillo (11), received 8th place ribbons in the 200 freestyle and the 100 freestyle.
    Sarah Vogt (12), received first place ribbons in the 200 freestyle, the (15-21) 200 medley relay, the 50 butterfly, and the 50 breaststroke, and a second place ribbon in the 500 freestyle.
    Taylen Love (12), received a first place ribbon in the 50 breaststroke, second place ribbons in the 200 freestyle and the 200 medley relay, a third place ribbon in the 50 butterfly, and a fourth place ribbon in the 500 freestyle.
    Lanie Mertens (13), received a first place ribbon in the 100 breaststroke and the (15-21) 200 medley relay, a second place ribbon in the 200 freestyle, a fourth place ribbon in the 500 freestyle, and a sixth place ribbon in the 100 butterfly.
    Claire Jones (13), received a sixth place ribbon in the 200 freestyle, and a seventh place ribbon in the 100 butterfly.
    Jake Bell (14), received a first place ribbon in the 500 freestyle, a second place ribbon in the 200 freestyle, a third place ribbon in the 200 individual medley, and a fourth place ribbon in the 50 freestyle.
    Patrick Bentlage (14), received a fourth place ribbon in the 200 freestyle, fifth place ribbons in the 100 butterfly and the 500 freestyle, and a seventh place ribbon in the 100 breaststroke.
    Hannah Williams (14), received a second place ribbon in the 100 breaststroke, a third place ribbon in the 200 freestyle, and an eighth place ribbon in the 500 freestyle.
    Shelby Toalson (16), received first place ribbons in the 200 medley relay, the 50 freestyle, the 100 freestyle, the 100 breaststroke and the 200 individual medley.
    Michele Hibbs (17), received a first place ribbon in the 200 medley relay, a second place ribbon in the 200 freestyle, a fourth place ribbon in the 100 backstroke, and a fifth place ribbon in the 500 freestyle.

        calendar