12/6/17

Team Rankings

Whitfield (9 individuals ranked)

Seneca (8 individuals ranked)

Gallatin (5 Individuals ranked)

Father Tolton (3 Individuals ranked)

Summit Christian (3 individuals ranked)

Richmond (4 individuals ranked)

Lawson (3 individuals ranked)

Marceline (5 individuals ranked)

Lathrop (3 individuals ranked)

Knob Noster (2 individuals ranked)

*Only wrestlers who have participated in a match are being ranked

106

Fr. Logan Ferrero – Whitfield D1

So. Keegan Allen – Gallatin D3

So. Keegan Wright – Marceline D3

So. Garrett Mccutchen – Lawson D3

Jr. Ethan Wood – Rock Port D4

Fr. Kaden Anderson – Mid-Buch D4

113

Jr. Levi Connelly – Seneca D2

So. Ross Critten – Gallatin D3

So. Connor McAteer – Whitfield D1

Jr. Cooper Fisher – Marceline D3

So. Tim Speer – Mid-Buch D4

Fr. Lucas Laux – Fatima D2

120

Jr. Wade Raeman – Whitfield D1

So. Andrew Beane – Lathrop D4

Fr. Jordan Anderson – Mid-Buch D4

Jr. Colton Fisher – Marceline D3

Sr. James Jury – Brookfield D3

So. Logan Claypole – Richmond D3

126

Sr. Mike McAteer – Whitfield D1

Sr. Dylan Wade – Maysville D4

So. Rance Waigand – Richmond D3

So. Wyatt Cooley – Father Tolton D2

Fr. Donavan Parn – Brookfield D3

Sr. Joe Johnson – Tina-Avalon D3

132

Sr. Austin Bowman – Richmond D3

Sr. Dawson Stephens – Seneca D2

Jr. Drake Eychaner – North Andrew D4

So. Jadon Henry – North Callaway D2

Sr. Dallas Larsen – Warsaw D2

Jr. Dalton Bridges – Blair Oaks D2

138

Sr. J.R. Ditter – Whitfield D1

Jr. Ethan Smith – Buffalo D2

Sr. Max Roark – Seneca D2

Jr. Tristan Blair – Lathrop D4

Sr. Kade Kennedy – Plattsburg D4

Sr. Kooper Wilson – Versailles D2

145

Jr. Dalton Hembree – Seneca D2

So. Tyler Ross – Lawson D3

Sr. Luke West – Hallsville D3

So. Drayton Harris – Gallatin D3

So. Cullen Bruner – Marceline D3

Sr. Joshua Garner Cle. NJROTC D1

152

Sr. Brock Mauller – Father Tolton D2

So. Kade Killingsworth – Lawson D3

So. Braeden Campbell – Sum. Chr. D4

So. Grafton Littrell – Centralia D3

Sr. Caleb Boyd – Gallatin D3

Sr. Ben Thomas – Blair Oaks D2

160

Sr. Jarrett Jacques – Father Tolton D2

Jr. Kolby Estes – Warsaw D2

Jr. Dayton Fields – Seneca D2

Sr. Chad Maupin – North Callaway D2

Sr. Khalil Walker – Brookfield D3

Sr. Lawrence Bourrage – Cle.NJROTC D1

170

Jr. Zac Russell – Whitfield D1

Sr. Andrew Martin – Holden D2

Jr. Floyd Miller – Buffalo D2

Sr. Kenton Delana – Richmond D3

Sr. Rylan Chrisman – Marceline D3

Sr. Cole Hatfield – Seneca D2

182

Sr. Noah Elmore – Whitfield D1

Jr. Steve Elwell – Knob Noster D2

Jr. Justin Wright – Lathrop D4

Sr. Peyton Seiz – Holden D2

Sr. Carson Wilkerson – Brookfield D3

Sr. Bryce Ackerman – Butler D2

195

Sr. Kodie Bellury – Knob Noster D2

Jr. Alvaro Porras – Lexington D3

Jr. Trenton Holloway – Sum. Chr. D4

Jr. Jadan Whitney – Trenton D3

So. Skyleer Commons – Seneca D2

So. Trevor Bodine – Centralia D3

220

Sr. Brett Campbell – Sum. Chr. D4

Sr. William Boldt – Whitfield D1

Jr. Graydee Rains – Gallatin D3

Sr. Mason Own – Trenton D3

Sr. Colten Kenady – Buffalo D2

So. Kale Schrader – Seneca D2

285

Jr. Max Darrah – Whitfield D1

So. Brooks Baker – Brookfield D3

Jr. Justin Leath – Lone Jack D4

Sr. Nathaniel Fauquier – Warsaw D2

Sr. Bowen Li – Luther (St. Charles) D1

Sr. Walker Schotte – Versailles D2